Spójność - czyli motyw przewodni wesela

Co jest kluczem do wizualnie przepięknego wesela? Oczywiście spójność motywu i koloru! Ile par, tyle wizji i pomysłów. Do szukania inspiracji polecam niezawodnego Pinteresta. To kopalnia pomysłów! Sama mam tam masę tablic z najpiękniejszymi propozycjami. Zdefiniowaliście już swój wymarzony styl wesela? Świetnie! Teraz czas na szczegółowy plan. Jak to zrobić, żeby wszystko ze sobą grało? W jakich elementach możecie to zaakcentować? Korzystając z doświadczenia fotografa ślubnego, podpowiem Wam jak stworzyć przepiękny, spójny wizualnie ślub prosto z Instagrama czy Pinteresta.

1. Styl
Po pierwsze i najważniejsze - musicie określić styl, w jakim chcielibyście utrzymać swoje wesele. Opcji jest cała masa! Wcale nie musicie na siłę wciskać się w koronki, otaczać drewnem i makramami, bo styl boho i rustykalny są aktualnie modne. Może jesteście fanami elegancji, może wolicie surowe klimaty,  a może macie ochotę na wesele z pazurem w stylu rockowym? Elementem spajającym może być również konkretna paleta barw. Najważniejsze, to działać w zgodzie ze sobą, swoim smakiem i gustem.

2. Miejsce
Kluczowym aspektem przemawiającym za spójnością to miejsce ceremonii oraz zabawy weselnej. I o ile często wybieracie swoją parafię jako miejsce ślubu, przez co nie macie większego wpływu na wygląd kościoła (oczywiście poza opcją przystrojenia wnętrza), o tyle macie dużo do powiedzenia w kwestii miejsca wesela. Dla fanów wcześniej wspomnianego stylu boho oraz stylu rustykalnego, idealne będą wszelkiego rodzaju stodoły, folwarki, gospodarstwa, czy po prostu zaaranżowana przestrzeń na świeżym powietrzu. Jeśli bliższy Waszemu sercu jest klimat glamour, szukajcie dla siebie dworków, pałaców o dużej powierzchni lub eleganckich namiotów. Najlepiej czujecie się pośród miejskich przestrzeni? Na Was czekają industrialne pomieszczenia, stare fabryki, budynki przemysłowe, wysokie lofty, ogromne okna i wszędzie, gdzie króluje cegła, beton i metal. Pamiętajcie, że miejsce to baza, dzięki której dużo łatwiej stworzycie swój wymarzony klimat wesela.

3. Ubiór
Styl ubioru często określa, jakim typem człowieka jesteśmy. Ubieramy się zgodnie ze sobą i z tym, w czym czujemy się najlepiej. Dokładnie tak powinno być, jeśli chodzi o to, co założycie na siebie w dniu Waszego ślubu. A już najlepiej by było gdyby to grało z motywem tego dnia! Koronka, krata, gładki materiał, marszczenia, tiul, welur, satyna, faktura, muszka, krawat, szelki, welon, brak welonu. Wszystko ma znaczenie. Jeśli mogę Wam coś w tej kwestii doradzić - zaszalejcie. Ja wiem, że klasyka jest świetna i zawsze się obroni, ale to jeden jedyny dzień w Waszym życiu, kiedy bez skrępowania możecie się wyróżniać z tłumu. Na moim Instagramie, w wyróżnionej relacji “inspiracje” czekają na Was moje typu sukien ślubnych oraz garniturów, zerknijcie! Solidna dawka inspiracji :)


4. Dodatki
Począwszy od zaproszeń, które nakierują gości na odpowiedni styl Waszego dnia, przez przystrojenie miejsca ceremonii, bukiet, butonierkę, tablicę witającą gości, winietki, serwetki, podtalerze, po dekoracje sali, oświetlenie, strefę chillout’u itd. Wszystkie te aspekty tworzą spójny przekaz wizualny. Jeśli przeraża Was ta ilość, chcecie mieć spokojną głowę i duuuuużo mniej stresu, z całego serca polecam Wam florystki i dekoratorki. Bardzo często te osoby ze sobą współpracują, dzięki czemu finalny efekt jest na maxa spójny! Przygotujcie dla nich moodboard ze swoimi wizualnymi pragnieniami, dajcie im wejść do swoich głów, a jestem pewna, że efekt przerośnie Wasze oczekiwania!


5. Atrakcje
Dodatki to nie tylko wcześniej wspomniane zaproszenia czy kwiaty. Cudownego klimatu, stylu i wyrazu Waszemu dniu mogą dodać atrakcje takie jak prosecco van, oryginalne fotobudki w busikach, food trucki, lody rzemieślnicze, wata cukrowa i popcorn na kółkach. Dzisiejszy rynek oferuje masę opcji. Niezależnie od stylu, jaki obierzecie, jestem pewna, że znajdziecie coś idealnego dla Was!


6. Usługodawcy
Stworzyć spójne warunki to jedno, ale upamiętnić i poprowadzić je dalej w odpowiedni sposób to drugie. Dlatego pierwszą, szalenie ważną sprawą jest wybrać fotografa i filmowca, którzy czują dany styl, dobrze się w nim odnajdują, a klimat ich fotografii i filmów nie odbiega od Waszego wyobrażenia. Jedni fotografowie tworzą jasne, czyste kadry, a inni wolą określoną paletę barw. Jedni filmowcy tworzą długie, płynne ujęcia, a inni wolą energiczny montaż, pełen efektów. Zwróćcie na to uwagę. Drugą ogromnie ważną sprawą jest wybrać DJ lub zespół, których zarówno anturaż jak i sposób prowadzenia imprezy będzie pasował do stylu Waszego wesela. Warto przyjrzeć się jakim oświetleniem dysponują, jak wygląda ich stanowisko pracy, czy oferują ciężki dym lub inne atrakcje. 

To kilka wskazówek, które moim zdaniem są istotne. Jeśli zadbacie o spójność wizualną wszystkich wyżej wymienionych elementów, gwarantuję Wam, że stworzycie najpiękniejszy ślub i wesele świata! Nie bójcie się korzystać z doświadczenia innych, szukać, pytać, inspirować się. W razie jakichkolwiek wątpliwości, śmiało piszcie do mnie. Pomogę najlepiej jak będę potrafiła. Ściskam Was!

Using Format