Sesja narzeczeńska - dlaczego jest tak ważna

Przygotowania do ślubu, planowanie, sala, kościół, goście, suknia, garnitur, dekoracje, bukiet, DJ, fotograf, filmowiec, umowy… O czym zapomnieliście? O sesji narzeczeńskiej! Na szczęście coraz więcej Par decyzuje się na zdjęcia przedślubne, które wraz z reportażem i sesją plenerową stanowią kompletną, cudowną pamiątkę na lata! Ale tak właściwie po co Wam sesja narzeczeńska i dlaczego jest tak OGROMNIE ważna? O tym dzisiaj!

1. Poznanie siebie nawzajem
Jeśli nie należycie do par, które fundują sobie regularnie sesje zdjęciowe z okazji rocznic, dnia zakochanych czy urodzin, zapewne nigdy wcześniej nie występowaliście razem przed obiektywem fotografa. Sesja narzeczeńska to niepowtarzalna okazja do przeżycia wspólnie nowej przygody, poznania siebie nawzajem na nowo w roli modeli, sprostania razem nowemu wyzwaniu jakim jest przełamanie się i pozowanie do zdjęć. A jak wiemy, wspólne doświadczenia i przygody umacniają związek i budują zaufanie!


2. Poznanie fotografa i jego stylu pracy
Zwykle moje Pary piszą do mnie wiadomość, umawiamy się na spotkanie i to jest nasza jedyna szansa na poznanie się przed dniem ślubu. Staram się opowiedzieć wtedy jaki jest mój styl pracy, czego mogą się po mnie spodziewać, ale nic nie zastąpi przeżycia tego na własnej skórze! Podczas sesji narzeczeńskiej nie tylko robimy zdjęcia ale też ciągle rozmawiamy, mamy szansę stworzyć super relację między nami. Ja mogę się Was nauczyć, a Wy możecie mi zaufać. Podobne charaktery i energie przyciągają się już na etapie poszukiwań, ale spotkanie z fotografem na sesji jest potwierdzeniem, że wybraliście odpowiednią osobę, co spowoduje Wasz spokojny sen, a to ultraważne podczas przygotowań do ślubu!

3. Oswojenie się z aparatem
Dosłownie za każdym razem przed sesją słyszę od moich Par, że nie umieją pozować, aparat ich peszy, a przed obiektywem nie czują się komfortowo. Chcielibyście w dniu Waszego ślubu, mając już wystarczająco dużo powodów do stresu, dodatkowo czuć spięcie przez towarzyszący Wam na każdym kroku dźwięk migawki? No jasne, że nie! Sesja narzeczeńska ma za zadanie oswoić Was z aparatem, pokazać, że nie taki diabeł straszny jak go malują, aparat nie gryzie a fotograf to dobry ziomek, który zadba o Was i na sesji i w dniu ślubu! “Łaaał ale super zdjęcia! To naprawdę my?” To Wy! Niemożliwe, co? :)


4. Dopełnienie albumu ślubnego
Całym sercem kocham wywołane zdjęcia. Uważam, że na papierze zyskują ogromną wartość i charakter, a na dodatek są ponadczasowe, kiedy zostają przekazywane z pokolenia na pokolenie. Dlatego zachęcam każdego do skorzystania z możliwości stworzenia albumu fotograficznego u Waszego fotografa. Ale nie muszą być w nim tylko zdjęcia z dnia ślubu i ewentualnego pleneru poślubnego. Wyobraźcie sobie piękną historię od narzeczeństwa, przez ślub, wesele aż do pięknego pleneru. Cudo! Możecie też zdjęcia z sesji narzeczeńskiej zamówić jako osobny album i mieć komplet dopełniających się historii w różnych albumach. Opowieść zapisana na jedwabnych kartach w pięknej oprawie!

5. Sesja jako etap przygotowań
Zaręczyliście się, zaczęliście planować ślub, podekscytowanie sięga zenitu i nagle przepiękny okres narzeczeństwa przecieka Wam przez palce? Każdy z nas chciałby, żeby wyjątkowe chwile nigdy się nie kończyły. Dzięki sesji zdjęciowej macie szansę na dodatkową formę celebrowania czasu narzeczeństwa, spędzenie przemiłych, intymnych chwil, które zostaną uwiecznione dla Was na zawsze! Z reguły po ustaleniu daty ślubu, czeka się na TEN dzień z ogromną niecierpliwością, a dzięki sesji narzeczeńskiej, będziecie się mogli cieszyć klimatem ślubu znacznie wcześniej. 

6. Dodatek do Save The Date lub zaproszeń
Projektując kartki zawiadamiające Save The Date lub zaproszenia na ślub, warto wykorzystać zdjęcia z sesji narzeczeńskiej jako ich element lub dodatek. Sprawi to, że zawiadomienie czy zaproszenie będzie bardziej osobiste, a goście na pewno to docenią!


7. Prezent dla rodziców
Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej idealnie sprawdzą się jako prezent dla Waszych rodziców. Nic nie sprawi im większej radości, niż cudowne zdjęcia, na których widać Waszą miłość, szczęście i radość z bycia razem! Jest to świetna forma podziękowania za wszystko, co im zawdzięczacie. Są z Was niesamowicie dumni, więc z dumą będę oglądać album i chwalić się jakie mają wspaniałe dzieci!


8. Próbny makijaż i fryzura
Punkt skierowany do Panien Młodych. Sesja narzeczeńska to idealna okazja do wypróbowania makijażu i fryzury, którą planujecie na dzień ślubu. Widząc te dwie rzeczy w akcji na zdjęciach, dużo łatwiej będzie Wam ocenić, czy czujecie się w nich jak milion dolarów i czy zdadzą egzamin w dniu oficjalnej premiery na czerwonym dywanie.


9. Dekoracja sali weselnej
Nawet najpiękniejsza sala weselna potrzebuje akcentu dekoracyjnego, związanego z Wami, by zyskać niepowtarzalny charakter. Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej z powodzeniem można użyć do ozdobienia tablicy powitalnej, księgi gości, fotobudki, czy jako girlanda w strefie chillu. Opcji jest cała masa, a efekt zrobi wrażenie!


10. Najpiękniejsza forma pamiątki
Narzeczeństwo to część Waszej historii miłosnej. Trwa stosunkowo krótko, dlatego tak jak warto zrobić sesję ślubną, ciążową, noworodkową, rodzinną, tak samo warto uwiecznić na zdjęciach etap narzeczeństwa. Wtedy Wasza historia w archiwum rodzinnym będzie kompletna, a Wy z dumą będziecie pokazywać Waszym dzieciom, wnukom i prawnukom jak piękna była Wasza miłość już od początku!

Reasumując, 10 x TAK. Warto, warto i jeszcze raz warto. Zróbcie coś dobrego dla siebie! Szczęśliwa i wyluzowana Para to szczęśliwy i wyluzowany fotograf, a to zwiastuje najpiękniejsze ślubne zdjęcia na świecie :)

Using Format